Hydratan Plus a.u.v. 95g - 1 dávka

 
 
Dostupnost K dispozici (27 ks)
Můžeme doručit do
23.7.2024
Cena 33 Kč bez DPH
40 Kč    
Kód produktu 121781
Značka Mgr. M. Prenerová-DIPO
Kategorie Trávení
 
Rehydratační přípravek HYDRATAN PLUS je určený ke stabilizaci vody a elektrolytické bilance v organismu a to v průběhu nebo při rekonvalescenci po průjmovém onemocnění. Působí na zpětnou úpravu stavů dehydratace, ztráty elektrolytů a acidózy způsobených nutričními, bakteriálními, virovými a kryptosporidiovými vlivy.
Přípravek HYDRATAN PLUS je zvířaty velmi dobře přijímán. Kombinace chloridu sodného s ionty octanu účinně tlumí disbakteriózu žaludku a střev, ionty vápníku a hořčíku současně s octanovými ionty působí protizánětlivě na postižené sliznice zažívadel a tlumí acidózu u průjmu. Glukóza zajišťuje přísun energie a zároveň zvyšuje absorpci elektrolytů z tenkého střeva.

HYDRATAN STOP - je navíc obohacený o tanin, který je výborným pomocníkem při úporných vodnatých nebo i krvavých průjmech. V HYDRATANU STOP obsažený přírodní tanin je tříslovinné adstringens, výtažek ze dřeva kaštanovníku jedlého. Na povrchu střevní sliznice vytváří tenký zpevněný film a mírně svrašťuje povrch sliznice, čímž omezuje hyperémii, tlumí sekreci a chrání zažívací trakt před škodlivými a dráždivými látkami, tlumí peristaltiku střeva a zabraňuje dehydrataci organismu. Má antiseptické účinky a zastavuje drobná krvácení v zažívadlech. Antioxidační účinky složek taninu tlumí vznik volných radikálů ve střevě. Regeneračními účinky na sliznice zažívadel urychluje dobu léčby.
 
Dávkování a způsob podávání Hydratanu:
Hydratan Plus - živá voda - k přípravě sladkého léčivého roztoku, který telata i selata velmi ráda pijí. Je proto zvlášť vhodný: k léčení průjmů, k udržení elektrolytické bilance v organismu při vyšších teplotách, k "rozpití" telat, která trpí nechutenstvím, k podpoře životaschopnosti telat... Velice dobře přijímaný mláďaty ve vodě i v mléce.
Hydratan Stop - /Hydratan Plus s taninem/ po rozmíchání ve vodě je jemně nahořklý, v roztoku s mlékem hořkost mizí. Přípravek je pro skot lahodný, protiprůjmová účinnost velká. Zvlášť vhodný při úporných vodnatých průjmech a při průjmech s příměsí krve.
 
=Jednodávkové balení pro 1 tele - na 2,5 litru roztoku: Vhodné pro menší chovy nebo tam, kde si chcete být jisti, že tele dostalo celou svou léčebnou dávku. Celé balení 95 g (oba sáčky) rozpusťte ve 2,5 litru 40°C teplé vody, mléka, mléčné směsi. Neusypávat!!!
=Čtyřdávkové balení na 10 litrů roztoku: Vhodné pro větší a velké chovy. Celé balení 380 g (oba sáčky) rozpusťte v 10 litrech 40°C teplé vody, mléka, mléčné směsi. Neusypávat!!!

 Při zjištění „vodnatého" průjmu se vysadí mléko a po 2 dny se podává jen čerstvý roztok HYDRATANU PLUS v denní dávce rovnající se minimálně 10 % živé hmotnosti telete (= min. 5 litrů rehydratačního nápoje pro tele 50 kg ž.hm./den). Čím je průjem úpornější a je vyšší ztráta tekutin (orientace podle zapadání očních bulbů), tím je dávka vyšší.

Další 2 dny se podá již jen poloviční dávka smíchaná s mlékem, nebo s mléčnou náhražkou. V této fázi je vhodné použít HYDRATAN STOP a přejít tak na napájení mlékem rychleji. Nasazení HYDRATANU STOP je vhodné zejména ve fázi přechodu na mléko, kdy HYDRATAN STOP zastabilizuje rehydratační a protiprůjmový efekt navozený HYDRATANEM PLUS, a tím podstatně zkrátí dobu nemoci a rekonvalescence zvířete.
Je také možné rozpustit přípravek přímo v mléčném nápoji nebo střídat podávání elektrolytu s mléčným nápojem – viz. průjmy telat - zásady léčby.
Upozornění: Hydratan Stop už nemíchejte s jinými přípravky obsahující tanin!
 
Hmotnost 0.115 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: