Specific FID Digestive Support 400g kočka

 
 
Dostupnost K dispozici (10 ks)
Můžeme doručit do
15.7.2024
Cena 124 Kč bez DPH
139 Kč    
Kód produktu 100114
Značka Dechra Veterinary Products A/S-Vet diets
Kategorie Poruchy trávení
 
Indikace
 • Akutní a chronické onemocnění trávicího traktu spojené s průjmem, zvracením a/nebo plynatostí.
 • Malabsorpce, maldigesce.
 • Exokrinní pankreatická insuficience (EPI).
 • Bakteriální přerůstání v tenkém střevě (SIBO).
 • Zánět tlustého střeva (kolitis).
 • Rekonvalescence.
Vlastnosti a charakteristika krmiva
Vysoká stravitelnost diety kompenzuje sníženou enzymatickou aktivitu střeva a tím zajišťuje optimální příjem živin. Dieta je proto ideální pro pacienty s onemocněním trávicího traktu, např. akutním nebo chronickým průjmem, zvracením a/nebo plynatostí.
Vysoký obsah minerálů a vitamínů rozpustných v tucích kompenzuje jejich snížený příjem sliznicí střeva během onemocnění trávicího traktu. Zvýšená hladina elektrolytů v dietě kompenzuje jejich ztráty v průběhu průjmu a zvracení.
Dieta obsahuje β-1,3/1,6-glukany z buněčné stěny kvasinek, které mají schopnost se vázat na receptory bílých krvinek a mobilizovat imunitní systém k rychlejší reakci. Dieta obsahuje také výtažek ze sušených vajec bohatý na vaječné imunoglobuliny. Tyto imunoglobuliny na sebe v trávicím traktu navazují specifické bakterie, viry a prvoky. Brání tak adhezi těchto patogenů na stěnu střeva, poškození střevních klků a následnému průjmu. Dále dieta obsahuje mannan-oligosacharidy (MOS). MOS se mohou vázat na specifické patogeny, brání tak jejich adhezi na stěnu střeva a také stimulují lokální imunitu trávicího traktu.
Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina tvořící gel, která má má příznivý účinek na trávicí trakt a ochranu střevní sliznice.
Extrakt z yuky snižuje tvorbu zapáchajících plynů a tím také snižuje intenzitu zápachu výkalů.
Doplňující informace
 • Nízký obsah vlákniny v dietě SPECIFIC™ FID Digestive Support zaručuje vysokou stravitelnost a optimální vstřebávaní živin.
 • SPECIFIC™ FID/FIW Digestive Support obsahuje zeolit, který v trávicím traktu váže toxické zplodiny.
 • SPECIFIC™ FID Digestive Support obsahuje fermentovatel­nou vlákninu (řepnou dřeň a FOS), která podporuje množení prospěšných bakterií v tlustém střevě a tím zajišťuje dobrý zdra­votní stav celého trávicího traktu.
 • SPECIFIC™ FID Digestive Support je kompletní, vyvážená dieta s doporučenými nutričními hladinami požadovanými pro rostoucí a dospělé kočky. Proto je tato dieta vhodná také pro koťata.
 • SPECIFIC™ FID Digestive Support indukuje vznik moči s pH nižším než je 6,4 a podporuje zdravý močový trakt.
 • U pacientů s trávicími potížemi se doporučuje rozdělit celkovou denní krmnou dávku SPECIFIC™ FID Digestive Support na 3-5 porcí za den.
 • Pro exokrinní pankreatickou insuficienci je typické výrazné sní­žení sekrece pankreatických trávicích enzymů. Nestrávené kr­mivo tak postupuje trávicím traktem, což vede ke vzniku průjmu, flatulenci a přerůstání bakterií. Dieta SPECIFIC™ FID Digestive Support je snadno stravitelná a je proto ideální pro pacienty s exokrinní pankreatickou insuficiencí. Přesto se doporučuje s dietou podávat také preparáty s pankreatickými enzymy.
Složení:
Kukuřice, vepřový tuk, bílá rybí moučka, bramborový protein, kukuřičný protein, rýže, sušené vaječné výrobky, které obsahují přírodní vaječné imunoglobuliny, minerální látky (včetně zeolitu), hydrolyzovaný rybí protein, vitamíny a stopové prvky, rybí olej, chlorid amonný, methionin, psyllium, řepná dřeň, kvasnice (zdroj β-1,3/1,6-glukanů a mannan-oligosacharidů), taurin, frukto-oligosacharidy, extrakt z yuky.
Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT a propyl-galát. Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.
Denní krmná dávka v gramech
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.
Hmotnost 0.48 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: