Prodigestan plv 5x100g

 
 
Dostupnost K dispozici (40 ks)
Můžeme doručit do
23.7.2024
Cena 276 Kč bez DPH
309 Kč    
Kód produktu 12860
Značka Tekro s.r.o léčiva
Kategorie Trávení
 
Účinné látky: Natrii propionas 50,66g, Calcii propionas 30,8g, Manganosi sulfas 0,2g, Cupri sulfas pentahydricus 0,1g, Cobaltosi chloridum hexahydricum 0,008g, Zinci sulfas heptahydricus 0,008g
Pomocná látka: Lactosum monohydricum ad 1kg

Charakteristika: Přípravek Prodigestan plv. ad us.vet. je používán při dysfunkcích gastrointestinálního traktu a metabolických poruchách u přežvýkavců a prasat. Obsažené soli kyseliny propionové plní funkci hlavního prekurzoru glukózy, kobalt má širší metabolické využití, mimo jiné také v metabolismu glukózy a kyseliny propionové. Rovněž mangan, zinek a měď vstupují do mnoha metabolických drah jako kofaktory enzymů. Sírany působí adstringentně na zánětlivou sliznici předžaludků a na jejich stěně vytvářejí ochranný film koagulovaných proteinů.

Indikace: Přípravek je používán při gastrointestinálních dysfunkcích u přežvýkavců, vznikajících z nadměrného přívodu lehce stravitelných glycidů, při náhlé změně krmné dávky nebo při nadměrném zkrmování bílkovinných koncentrátů, při nevyhovující struktuře krmiv (malá velikost částic), v počátečním období laktace, případně lze použít na zlepšení příjmu krmiva. Dále je používán při jednoduché indigesci, atonii bachoru, při intoxikacích z krmiva, zánětech gastrointestinálního traktu přežvýkavců a prasat, primární acetonemii-ketonurii- hypoglykemii. Používá se také jako podpůrná terapie při steatóze jater, otravě amoniakem, poporodní paréze, specifických a nespecifických střevních zánětech, sepsi a teplotě, anorexii spojené s průjmem nebo zácpou, pohybových poruchách a teplotě, nedostatku minerálních látek, při podávání antibiotik, dehydratačních stavech, při rachitidě, u psů při proktokolitidě.

Cílový druh zvířat: Skot, ovce, kozy, prasata, psi.

Ochranná lhůta: Bez ochranných lhůt.

Dávkování:
Dospělý skot: 100-150 gramů dvakrát denně po dobu 2-5 dnů.
Prasata: 20-25 gramů dvakrát denně po dobu 2-5 dnů.
Psi: 5 gramů dvakrát denně po dobu 2-5 dnů.
U ostatních druhů zvířat úměrně dle jejich hmotnosti.
 
Hmotnost 0.606 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: